درباره ما

در سال ۱۳۶۷ اولین درمانگاه بخش خصوصی در استان مازندران  (همزمان با برقراری حق مطب برای دکتران دامپزشک بخش دولتی) به مسئولیت دکتر منیژه رصدی و به نام درمانگاه بهدام در شهرستان آمل شروع به فعالیت نمود .در سال ۱۳۷۵ و بعد از چندین سال خدمات رسانی در این زمینه اولین مرکز بیمارستانی دامپزشکی  بخش خصوصی در این استان با عنوان بیمارستان دامپزشکی بهدام افتتاح گردید.

از اهداف مهم گشایش بیمارستان تمرکز بخشهای تشخیصی و درمانی مورد نیاز ، توسعه  آنها ، بکارگیری نیروهای متخصص به منظور تامین پروتئین غذایی مورد نیازو سلامت آن و حفظ و ارتقا بهداشت جامعه  بوده است.

همچنین درمان و پیگیری تخصصی بیماریهای پیچیده و تکمیل پروژه های تحقیقاتی به منظور اعتلای علم دامپزشکی نیز از اهداف علمی وفرهنگی این مرکز بوده است.

این مرکز شامل بخشهای آزمایشگاه ، کلینیک – مایه کوبی  و داروخانه   می باشد.

هم اکنون نیز بیمارستان دامپزشکی بهدام در راستای اهداف از پیش تعیین شده  با ارتقای سطح کمی و کیفی آماده خدمات رسانی بیشتر و بهتری می باشد.

بخش آزمایشگاه این بیمارستان نیز در راستای رسالت خود مبنی بر حفظ سلامت غذایی و ارتقا بهداشت جامعه ،گام های موثری در صنعت دام،طیور و آبزیان و همچنین نهاده های مرتبط با این صنعت برداشته است.

اکنون  پس ازسالها خدمات رسانی  و تجربه اندوزی و همچنین حضور نیروهای مجرب و متخصص در بخشهای مختلف آزمایشگاه  و  بهسازی محیط و به کار گیری امکانات به روز در جهت پیاده سازی الزامات ایزو ۱۷۰۲۵ و بهبود در سرعت و دقت در پاسخ دهی ،فعال تر از گذشته در خدمت فعالان این صنعت می باشد.

عملیات کنترل داخلی و خارجی به صورت دوره ای توسط مسئولین آزمایشگاه انجام می گیرد و نمونه هایی نیز به صورت مجهول مرتبا در بخش ها تست شده و نتایج به دقت مورد بررسی قرار می گیرند .

کلیه تستهای آزمایشگاهی مرتبط با طیور صنعتی ،آبزیان،دام،نهاده های دامی،آب،موادغذایی در این آزمایشگاه براساس آخرین استانداردهای سازمان دامپزشکی ،سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران  و دستورالعمل های معاونت غذا و دارو ی دانشگاه علوم پزشکی و سازمان بهداشت جهانی انجام می گیرد.

آزمایشگاه دامپزشکی بهدام متشکل از:

  • آزمایشگاه سرولوژی
  • آزمایشگاه آنالیز خوراک دام و طیور و مواد غذایی
  • آزمایشگاه میکروبیولوژی
  • آزمایشگاه PCR
  • آزمایشگاه آب